Minik Pati, yardıma gereksinimi olan evcil hayvanların sahiplendirilmesi düşüncesiyle yapılmıştır. Sokakta da olsa, tehlikelerden uzak biçimde, sağlıklı olarak yaşayabilen hayvanların ilanları sitede yayınlanmaz. İlan sahibi, veteriner, konaklama, aşı parası gibi adlar altında, alıcıdan ücret talep edemez.

Duyuru ve Haberler

Kalbimiz Sokakta Atıyor (21/08/2007)

Sezen, Ajda, Hande, Candan, Yaşar kalbimiz sokakta atıyor diyecek.

"Kalbimiz Sokakta Atıyor" projesi, ilki geçen yıl yapılan barınak yardımlarının ikinci ayağı.

23 Ağustos’ta Kuruçeşme Arena’da ünlü sanatçıların katılacağı bir konser. Yardım amaçlı düzenlenen konserin tüm geliri sokak hayvanları için açılacak bir rehabilitasyon merkezine gidecek. Sezen Aksu, Ajda Pekkan, Candan Erçetin, Hande Yener, Yaşar, Dj Murat Uncuoğlu gibi hayvansever sanatçıların sahne alacağı konseri Sunay Akın sunacak.

Barınak Gönüllüleri iki yıllık bir planı hayata geçiriyor. Ünlü sanatçıların katılımıyla gerçekleştirilecek yardım konserini BKM düzenliyor. Hayvan hakları için uzun zamandır çalışan Barınak Gönüllüleri, geçen yıl da Sertab Erener, Levent Yüksel, MFÖ, Keremcem, Yaşar, Athena, Nil Karaibrahimgil, Yonca Evcimik gibi hayvan sahibi ünlülerle bir fotograf çekimi yapmıştı.

Konser, bu çalışmaların ikinci ayağı konumunda. Ne konsere çıkan sanatçıların ne de organizasyonu üstlenen BKM’nin konserden maddi bir çıkarı yok. Ana sponsor OMO. Yapılacak rehabilitasyon merkezi projesinin mimarı yine bir gönüllü olan Doğan Tekeli. Organizasyonun tüm geliri İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin tahsis edeceği bir alanda kurulacak hayvan barınağına gidecek. Burası dünyada bile benzeri olmayan bir sokak hayvanları rehabilitasyon merkezi olacak.

Barınak Gönüllüleri ve Hayvanlara Yaşam Hakkı Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Jale Güven, "Yurtdışında bu tarz merkezler var fakat özel klinikler olarak çalışıyorlar. Bizimki gibi sokak hayvanlarını kapsamıyorlar" diyor. Merkezde hidroterapi tanklarından pilates toplarına kadar pek çok tedavi yöntemi olacak. Hayvanlar kapalı bir ortamda değil yemyeşil bir alanda barındırılacak. Kontenjan sadece kedi ve köpekle sınırlı değil. Gözleri görmeyen bir eşek, kanatları kırılmış kuşlar ve doğada yaşayamayacak haldeki diğer hayvanlar da tedavi edilecek.

GEÇ SAATLERE KADAR EĞLENCE

Konser, Murat Uncuoğlu’nun solo performansıyla açılacak. Ardından Sezen Aksu, Ajda Pekkan, Candan Erçetin, Hande Yener ve Yaşar sevilen ve en yeni şarkılarıyla hayvanseverlerin karşısında olacak. Gece, Sunay Akın’ın konu ile ilgili hikayeleriyle renklenecek ve yine Murat Uncuoğlu’nun solo performansıyla geç saatlere kadar sürecek. Bakıma muhtaç hayvanlara siz de ufak bir yarar sağlamak ve ünlü şarkıcıları tek bir gecede birarada dinlemek isterseniz bu geceyi kaçırmayın. ’Kalbimiz Sokakta Atıyor" konseri 23 Ağustos Perşembe akşamı saat: 21:00’de, Turkcell Kuruçeşme Arena’da. Biletler biletix’te.

SEZEN AKSU, CANO’DAN BAŞKA 2 KÖPEK VE 2 KEDİ

Aksu’nun bilindiği üzere her konserde yanına çıkan Cano’su var. Cano’nun dışında sokak köpeği Toto, Kars’ta sokakta bulduğu ve kucağında İstanbul’a getirdiği Boza, 15 yaşındaki kedisi İrma, altı yaşındaki kedisi Çıtır ve bahçesine gelen birkaç kedi daha var. "Doğa, dengesini, üzerindeki tüm canlı türlerine layığınca yaşama fırsatı sunulursa kaybetmez ve koruyabilir. Doğuştan bir takım imtiyazlarla dünyaya gelen insanoğlunun daha üstün bir tür olduğu iddiasına, bu denge kusursuz olarak kurulduğu gün ikna olacağım" diyor.

YAŞAR, KEDİSİ "GICIR" İÇİN KATILIYOR

Yaşar’ın evinde beslediği Gıcır adında bir kedisi var: "Projeye katılmamı öncelikle Gıcır istiyor. Ayrıca bu dünyayı onlarla paylaştığımızın unutulmaması, Barınak Gönüllüleri Derneği’ne küçük de olsa bir katkım olabilmesi ve insanların duyarlılıklarının artması için bu konserde yer alıyorum."

AJDA PEKKAN, KEDİSİ "ICE" ve KÖPEĞİ "CHARLIES"

Ajda Pekkan’ın Ice isimli kedisi, Charlies isimli köpeği var. Ayrıca beslediği sayısız sokak kedisi bulunuyor. "Sokaktaki hayvanlar evlerimizde hayatlarını kurtardığımız hayvanlar gibi şanslı değiller. Sokak hayvanları savunmasız ve çoğu hasta. Onlara bir yuva, bir barınak yapmak, bir şans tanımak zor değil."

CANDAN ERÇETİN, EVDE AYRI OFİSTE AYRI HAYVAN BESLİYOR

Candan Erçetin’in Wolf ve Lolla isimli iki kurt köpeği ile Eros adında bir golden retriever köpeği var. Ofisinde de bir kedisi, kangal köpekleri ve bir kuşu bulunuyor. "Sokak hayvanlarına işkence edilen günleri geride bıraktığımız ve onları korumak amacıyla organizasyonlar yapabildiğimiz için çok mutluyum."

Hürriyet Gazetesi Ağustos 2007

Tüm Duyuru ve Haberler