Minik Pati, yardıma gereksinimi olan evcil hayvanların sahiplendirilmesi düşüncesiyle yapılmıştır. Sokakta da olsa, tehlikelerden uzak biçimde, sağlıklı olarak yaşayabilen hayvanların ilanları sitede yayınlanmaz. İlan sahibi, veteriner, konaklama, aşı parası gibi adlar altında, alıcıdan ücret talep edemez.

Genel Kurallar

Siteye giren kişi, aşağıda yazan kuralları kabul etmiş sayılır :

 1. MinikPati.com, yardıma gereksinimi olan evcil hayvanların sahiplendirilmesi düşüncesi ile yapılmıştır. Sokakta olsa bile tehlikelerden uzak biçimde, sağlıklı olarak yaşayabilen hayvanların veya ücret karşılığı yapılacak sahiplendirme işlemlerinin ilanları sitede yayınlanmaz. Sitede, yalnızca yardıma gereksinimi olan ve ücretsiz sahiplendirilecek hayvanlara yer verilmektedir.
 2. İlan sahibi, konaklama, aşı parası, kısırlaştırma, veteriner masrafı gibi adlar altında, alıcıdan ücret talep edemez.
 3. Minikpati.com'dan hayvan sahiplenmek isteyen kişi, ilanı veren kişinin sorularına yanıt vermekle yükümlüdür. İlanı veren kişi, alıcının evi, ailesi, maddi durumu ile ilgili sorular sorabilir. İlan veren kişi, aldığı yanıtlara göre, hayvanı istediği kişiye vermekte özgürdür.
 4. İlan veren kişi, alıcının evini görmek için, hayvanı kendisi teslim etmek isteyebilir. Aksi durumda, hayvanın uygun bir taşıma sepeti veya araçla teslim alınması alıcıya aittir. Teslim yeri, ilanı veren kişi tarafından belirlenir.
 5. Pitbull Terrier, Japanese Tosa gibi tehlike arz eden hayvanların ilanları sitede yayınlanmaz.
 6. Siteye ilan gönderen kişiler, genel ahlak kurallarına ve yasalara uymakla yükümlüdür. Ziyaretçilerin gönderdiği ilanlarda yer alan ahlak kurallarına ve yasalara aykırı görüşler, site yöneticilerine değil ilan gönderen kişilere aittir.
 7. Siteye ilan gönderen kişiler, ilanlarda yer alan iletişim bilgilerinin tüm sorumluluğunu üstlenirler. İlan gönderen kişiler, iletişim bilgilerini de doğru olarak yazmakla yükümlüdürler. Kişi, iletişim bilgilerinin sitede yer aldığı için, doğrudan veya dolaylı olarak zarar uğradığını ileri süremez. İlan gönderen kişi, iletişim bilgilerinin sitede veya internette yer almasını istemiyorsa, Minikpati.com sitesinde ilan vermemelidir. İlan gönderen kişilerin iletişim bilgilerinin sitede yayınlanmasından kaynaklanan hiçbir zarardan Minik Pati sorumlu tutulamaz.
 8. Site aracılığı ile Hayvan Sahiplendiren ve Hayvan Sahiplenen kişiler, Hayvan Hakları Evrensel Bilgirgesine ve 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanununa uymak zorunda olup yasalara uygun olmayan davranışlarından kendileri sorumludurlar. Üyelerinin yasalara aykırı davranışlarından Minik Pati sorumlu tutulamaz.
 9. Site yönetimi, üyelerin gönderdiği ilanlarda istediği değişikliği yapabilir. İlan gönderen kişi, site yönetimince yapılan değişiklikler ve düzeltmelerden dolayı herhangi bir kayba uğradığını öne süremez.
 10. Minik Pati'de yer alan her türlü içerik, site yöneticilerinin izni olmadan başka hiçbir yerde yayınlanamaz.
 11. Minik Pati, üyelerine ait bilgileri başka kurumlar veya kişilerle paylaşmaz.
 12. Üyelere ait bilgiler, Minik Pati tarafından araştırma veya reklam amacıyla kullanılabilir.

Minik Pati