Minik Pati, yardıma gereksinimi olan evcil hayvanların sahiplendirilmesi düşüncesiyle yapılmıştır. Sokakta da olsa, tehlikelerden uzak biçimde, sağlıklı olarak yaşayabilen hayvanların ilanları sitede yayınlanmaz. İlan sahibi, veteriner, konaklama, aşı parası gibi adlar altında, alıcıdan ücret talep edemez.

Genel Bilgiler

  • İyi bakılan, sağlıklı ve mutlu bir hayvan (kedi ve köpek) ömrü on beş, yirmi arasında değişir. Onu evlat edinmeden önce uzun vadeli düşünün. Evde büyüyen hayvanlar, yeniden sokaklarda yaşayamaz. Yaşamı boyunca onun yükünü omuzlamaya hazır mısınız?

 

  • Ev hayvanlarıyla yaşamak, bir çocuk ile başka bir canlı arasındaki arkadaşlığı izlemek, son derece keyiflidir. Çocuğunuza hayvanlara karşı saygılı davranmayı öğretmelisiniz. Unutmayın; hayvanlar oyuncak değildir ve istenmeden de olsa kötü davranılan her canlı kendini koruma amaçlı karşı tarafa zarar verebilir.

 

  • Ev hayvanlarının ailenize katacağı eğlencenin yanı sıra çocuğunuzun gelecekte çevresindeki insanlarla kuracağı iletişime etkisi de olumlu olacaktır. Çocuk, kendi sorumluluğunda olan bir hayvan sayesinde kendisini sorumluluk sahibi bir birey olarak görecek, paylaşmayı, karşılıksız sevgiyi öğrenecektir. Evinize bir hayvan alırken yaşadığınız yere ve çocuğunuzun yaşına uygun olan hayvanı seçmenizde fayda var.

 

  • Evde beslenen hayvanlar aile bireylerinin üzerindeki işlere de bir yük getirir. Ayrıca çocuğunun ısrarı sonucu alınan bir hayvanın dökülen tüyleri, tırmalanan koltuklar, oyun oynarken devirebileceği eşyalar, evdeki büyükleri rahatsız edebilir. Fakat bu gibi rahatsızlıkların yanında size vereceği mutluluk çok daha fazladır. Eğer evinize bir hayvan alacaksanız, onun tüm sağlık kontrollerini veterinere düzenli aralıklarla yaptırmalı, küçük de olsa ona bir bütçe ayırmalısınız.

 

  • Kendinizi bunlara hazır hissediyorsanız minik dostlarımızdan birini evlat edinmenin zamanı gelmiş demektir.