Minik Pati, yardıma gereksinimi olan evcil hayvanların sahiplendirilmesi düşüncesiyle yapılmıştır. Sokakta da olsa, tehlikelerden uzak biçimde, sağlıklı olarak yaşayabilen hayvanların ilanları sitede yayınlanmaz. İlan sahibi, veteriner, konaklama, aşı parası gibi adlar altında, alıcıdan ücret talep edemez.

Duyuru ve Haberler

Sokak Köpekleri & AKUT projesi (06/10/2007)

Kimsesiz sokak köpekleri, eğitilerek Akut'ta arama kurtarma köpeği olabilecek

Yedikule Hayvan Barınağı'ndaki kimsesiz sokak köpekleri AKUT'la ortaklaşa yürütülecek bir projeyle arama-kurtarma köpekleri olarak eğitilebilecek. Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü'nde tüm insanları kimsesiz ve muhtaç hayvanlara sahip çıkmaya çağırdı.

Fatih Belediyesi Yedikule Sokak Hayvanları Barındırma ve Rehabilitasyon Merkezi'ndeki sokak köpekleri ve AKUT'un eğitimli arama kurtarma köpeği Fanta, Dünya Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla bir gösteri düzenledi. Fatih Belediyesi Topkapı Sosyal Tesisleri içerisinde 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla düzenlenen gösteriye katılan Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir minik öğrencilerin sevgi gösterileriyle karşılandı.

Öğrencilere hayvan sevgisini aşılamak amacıyla gösteriye davet edilen Topkapılı Mehmet Bey İlköğretim Okulu öğrencileri başkanla tek tek tokalaştı. Gösteri için getirilen AKUT köpeği ve sokak köpekleriyle yakından ilgilenen ve onları seven Başkan Demir, Dünya Hayvanları Koruma Günü'nde minik öğrencilerle biraraya geldiklerini söyledi. Özellikle çocuklara küçük yaşlardan itibaren hayvan sevgisini aşılamanın önemli olduğunu kaydeden Demir, "Belediye olarak Yedikule Hayvan Barınağı'nda 2 bin hayvanın bakımını yapıyoruz. Bu hayvanların yaklaşık 250 tanesi sakat ya da bakıma muhtaç. Bu hayvanların ihtiyaçlarını hayvan gönüllüleriyle birlikte karşılıyoruz." şeklinde konuştu.

Tüm Duyuru ve Haberler