Minik Pati, yardıma gereksinimi olan evcil hayvanların sahiplendirilmesi düşüncesiyle yapılmıştır. Sokakta da olsa, tehlikelerden uzak biçimde, sağlıklı olarak yaşayabilen hayvanların ilanları sitede yayınlanmaz. İlan sahibi, veteriner, konaklama, aşı parası gibi adlar altında, alıcıdan ücret talep edemez.

Editörün Köşesi

Hayallerimin gerçekleştiği yer

 

Bundan 15 sene önce “bir gün yardıma muhtaç sokak hayvanları ile ilgileneceksin, hatta onlar için bir web sitesi kuracaksın, sonra işi gücü bırakıp köpek oteli açacaksın” deseler, herhalde güler geçerdim. 

Önce Fındık oğlum girdi hayatıma, ardından Zeytin hanım. Zamanla tüm sokak hayvanlarına karşı kendimi sorumlu hissettim. Bir süre sonra da Minik Pati’yi kurdum. Yıllardır her gün bir görev gibi ekran başında saatlerce vakit geçiriyorum. Her ilanı onaylarken bir an önce yuva bulması için dua ediyorum. Yuva bulanları gördükçe içim huzur doluyor, bugün biri daha sıcacık evine kavuştu deyip sizlere teşekkür ediyorum.

 …

Öyle ya da böyle bir hayvanla birlikte yaşamaya başladığınızda hayalleriniz genellikle büyük bir çiftlik ve içerisinde birbirinden güzel minik patilerle dolu oluyor.  Uzun zamandır böyle bir proje aklımdaydı, ama  ……

Yaklaşık 6 aylık çok yoğun bir çalışmanın ardından Mutlu Köpek Oteli doğdu.

Mutlu Köpek Oteli birçok hayvan sahibinin hayallerini süsleyen bir yer. Köpeklerimiz bütün gün bahçede birbirleri ile oynuyor. Kedilerimiz kendilerine ayrılan odada koşturup miskin miskin uyuyorlar. Ormanın kıyısında, şehrin gürültüsünden uzak, kuşların cıvıltısıyla dolu, yemyeşil, kocaman bir yerimiz var. Konuklarımız o kadar mutlu ki buradan hiç gitmek istemiyorlar.

Böylesi güzel bir yere ve hayallerime ulaştığım için mutluyum…

Sizleri de en kısa sürede ziyaretimize beklerim.

 

Mutlu Köpek Oteli… Köpeklerin köpekler gibi eğlendiği yer :)

Polonezköy Mah. Beykoz Cad. No: 35

Polonezköy - Beykoz - İstanbul

0532 720 86 20

 

 

10/06/2010

Tüm Editörün Köşesi Haberleri