Minik Pati, yardıma gereksinimi olan evcil hayvanların sahiplendirilmesi düşüncesiyle yapılmıştır. Sokakta da olsa, tehlikelerden uzak biçimde, sağlıklı olarak yaşayabilen hayvanların ilanları sitede yayınlanmaz. İlan sahibi, veteriner, konaklama, aşı parası gibi adlar altında, alıcıdan ücret talep edemez.

Pati Dostları

Mutlu Köpek Oteli (01/04/2012)

 

Neden köpek oteli?

Evinizde evcil bir hayvanınız varsa en büyük probleminiz tatil dönemleri olur. Bir çok otel, restoran ve hatta ulaşım aracı onları kabul etmez, problem çıkarır. Bir yanda tatile gideceğimiz için içimizde bir heyecan, diğer yanda gözümüz gibi baktığımız hayvanlarımıza kalacak yer bulamamanın stresi ile iki arada bir derede sıkışıp kalırız.

Türkiye’de “kennel” olarak adlandırılan, yüz-iki yüz köpek kapasiteli çiftliklerden bolca bulunmasına rağmen, onlara ev konforu veren, özgürce koşup oynayabilecekleri  butik otel tarzında çalışan bir yer yok. Birbirinden farklı kedi ve köpekle bir arada olmak, onlarla oyun oynamak, eğitimine katkıda bulunmak bizim için eşsiz bir duygu.

 

 Mutlu Köpek Oteli'nin diğer pansiyonlardan farkı ne?

Mutlu Köpek Oteli  butik otel olarak hizmet veriyor. 8,5 dönüm (etrafı tellerle çevrili) açık alanımız var. Şehir merkezine yakın, ormanın içerisinde, şehrin gürültüsünden uzak, kuşların cıvıltısını dinlediğimiz sakin bir yerdeyiz. Köpekler günün çok büyük bölümünü dışarıda bizimle ve birbirleri ile anlaşan köpeklerle oyun oynayarak geçiriyor. Otelimizdeki kafesler, sadece uyku, dinlenme ve yemek yemek için kullanılıyor.

İşimizi en iyi şekilde yapabilmek için bol bol araştırma yapıyoruz. İki adet köpek odamız var. Köpekler yazın sıcaktan ve kışın soğuktan farklı şekilde etkilendikleri için kaldıkları odaları da ona göre dizayn ettik. Her odada klimalar var.  Yattıkları yer çok geniş ve konforlu. Otelin tamamı kameralarla görüntüleniyor. Köpekler odalarında dinlenirken klasik müzik dinliyorlar. Bahçeye çıktıklarında da büyük ırklar kendi aralarında küçük ırklar kendi aralarında oyun oynuyor.  Her konuğun beslenme miktarına dikkat ediyoruz. Mutlu Köpek Oteli'nde pozitif eğitim teknikleri uygulanıyor. Otelimizi ziyarete gelen hayvan severler ile köpeklerin  sosyalleşmeleri sağlanıyor. 

Kış mevsimi için kapalı oyun alanımız var. Hijyen bizim için çok önemli. Evimiz kadar temiz ve bakımlı bir ortamı onlara sunarak, misafirlerimizin tüm ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz.

İnternet sitemizden veya Facebook’taki “Mutlu Köpek Oteli” sayfamızdan otelimizde kalan konuklarımızın bol bol fotoğrafını ve videosunu hazırlayıp yayınlıyoruz. Böylece hayvan sahipleri tatil yaparken, bizimle birlikte kalan minik dostlarının ne kadar eğlendiğini ve mutlu olduğunu görebiliyor.

 

Oteldeki köpeklerin günü nasıl geçiyor?

Mutlu Köpek Oteli'nde gün çok erken başlıyor. Sabah 6.00 - 6.30 civarında köpekler tuvalet ihtiyaçlarını gidermek için dışarı çıkıyorlar. Kahvaltıdan bir saat sonra da oyun için bahçeye iniyorlar. Gün içinde dönüşümlü olarak birbiriyle anlaşan köpekler, bizlerin denetiminde diğer köpeklerle oyun oynayarak vakit geçiriyor. 

Eğitimleri gereken köpeklerin eğitimleri yapılıyor. Eğer gerekiyorsa taranıyor ve günlük vücut kontrolleri yapılıyor. Mevsime göre “genelde” hava kararmak üzereyken yemek yemek için otele giriyor ve gece 10 gibi tekrar tuvalet için dışarı çıkıyorlar. Köpekler gün içerisinde sürekli oyun oynadıkları için yorgun oluyor, böylece yatağa girdiklerinde sabaha kadar huzur içinde derin derin uyuyorlar.

 Başka ne tür hizmetlerimiz var?

Pansiyon hizmetimizin yanı sıra  günlük kreş hizmeti veriyoruz. Sabahtan akşama kadar arkadaşları ile eğlenen misafirimiz akşam huzur içinde evine gidiyor. Eve giderken yıkanması gereken köpekler için köpek banyomuz mevcut.

İhtiyaç duyulursa köpek taşıma servisimiz de mevcut. Geceleri onları koruyup kollayan bir bakıcımız var. Gün içerisinde sürekli köpeklerle ilgilenen 5 veya 6 bakıcımız oluyor. 

Otelimizde konaklamalı eğitim, grup eğitimleri verilebildiği gibi, köpek sahibi köpeğiyle beraber gelip eğitimi öğrendikten sonra kendi evinde de uygulayabiliyor. Dileyen köpek sahibi evinde eğitmenimiz eşliğinde özel eğitim de alabiliyor. Bize göre en iyi eğitim sistemi, köpek sahibinin de bire bir eğitime katıldığı ve öğrendiği eğitim sistemidir. 

Herhangi bir sağlık problemi olması durumunda otelimizin veteriner hekimi bize sadece 5 dakikalık mesafede. Eğer istenirse köpeğinizin kendi doktoru ile iletişime geçiyoruz.

 

Otele giriş yaparken uyulması gereken belli başlı kurallar:

  • Köpeğinizin tüm aşıları  eksiksiz olmalı, yanınızda aşı karnesini getirmelisiniz.
  • Her köpeğin beslenme alışkanlığı farklı olduğu için yediği mamayı gelirken yanınızda getirmeniz gerekmektedir. 
  • Aşırı agresif köpekler, sara, astım gibi kronik hastalıkları olan köpekler ve kısır olmayıp kızgınlık dönemine girmiş köpekler otele kabul edilmezler. 

 

  Mutlu Köpek Oteli

Polonezköy Mh. Beykoz Cd. No: 35

Polonezköy - Beykoz - İstanbul

0532 720 86 20

 

 


Hacer Gani

Tüm Pati Dostları Yazıları